Stomatologia Estetyczna

wybielanie zębów Stomatologia estetyczna to dziedzina, która zajmuje się poprawą wyglądu naszych zębów i twarzy. Jak żadna inna specjalność stomatologiczna wymaga od lekarza nie tylko wiedzy i praktyki, ale bardzo często również zdolności plastycznych czy rzeźbiarskich, które w ogromnym stopniu decydują o efekcie końcowym i zadowoleniu Pacjenta.

 

Stomatologia estetyczna i jej wpływ na nasze funkcjonowanie

Zdajemy sobie sprawę, że piękne i zdrowe zęby mają wpływ nie tylko na wizerunek, ale również samopoczucie, samoocenę, relacje interpersonalne czy życie zawodowe naszych Pacjentów. Dlatego też do każdego zabiegu podchodzimy z ogromnym zaangażowaniem oraz dbałością o detal. Szczególną uwagę zwracamy na to, aby wszystkie zęby Pacjenta stanowiły integralną, harmonijną całość.

W naszej klinice specjalizujemy się w kompleksowym wykonywaniu zabiegów poprawiających i korygujących kształt, koloryt oraz ogólny wygląd zębów. Dla uzyskania najlepszego rezultatu stosujemy tylko najwyższej jakości materiały oraz sprawdzone technologie.

Stomatologia estetyczna – zabiegi wykonywane w klinice stomatologicznej Smile Makers w Warszawie:

Stomatologia estetyczna  – Licówki

W tej chwili licówki są jedną z najbardziej nowoczesnych form korekcji niedoskonałości zębów. Stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają zdrowe zęby, natomiast chciałyby pozbyć się nieestetycznych przebarwień czy też dokonać korekty kształtu. Licówki są stosowane jedynie w celach estetycznych, a efekt końcowy zależy m.in. od materiału, którego używa się do wykonania uzupełnień. Dla uzyskania pełnej satysfakcji Pacjantów i efektu WOW, w naszej klinice używamy tylko najwyższej jakości komponentów protetycznych. Tutaj możesz zobaczyć nasze portfolio.

Licówki to cienkie płatki ceramiki o grubości około 0,5 mm, nakładane na przednie powierzchnie zębów, mocowane do nich za pomocą specjalnego kleju. Najpopularniejszym rodzajem licówek są licówki porcelanowe, które praktycznie są nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Jako że porcelana jest materiałem biologicznie obojętnym, Pacjenci nie są narażeni na wystąpienie jakichkolwiek alergii. Licówki porcelanowe zawdzięczają swoją popularność również dzięki dużej elastyczności, trwałości i wytrzymałości mechanicznej. Pacjenci naszej kliniki najczęściej decydują się na wybór licówek porcelanowych. Warto też dodać, że licówki są odporne na powstawanie kamienia nazębnego i innych przebarwień. Jako alternatywę dla licówek porcelanowych wykonujemy licówki kompozytowe, które z jednej strony są tańsze, ale mniej trwałe.

Więcej na temat licówek znajdziecie Państwo w zakładce Pytania i odpowiedzi STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Stomatologia estetyczna – Wybielanie zębów

wybielanie zębów przed i po zabiegu

 

 

 

 

 

 

 

 

W klinice Smile Makers w Warszawie wykonujemy dwa rodzaje wybielania zębów.

Domowe wybielanie zębów metodą nakładkową.

Wybielanie zębów metodą nakładkową polega na tym, że Pacjent wybiela zęby samodzielnie w domu. Przedtem lekarz wykonuje wyciski szczęki i żuchwy, z których technik stomatolog formuje elastyczne nakładki idealnie pasujące do kształtu zębów Pacjenta. Oprócz nakładek Pacjent dostaje specjalny żel wybielający. Nakładkę wypełnioną żelem Pacjent nakłada na zęby przez kilka dni bądź nocy i nosi ją po 4-5 godzin na dobę. Takie wybielanie z reguły trwa do tygodnia. Zdarza się jednak, że żeby posiadają bardzo trudne przebarwienia np. po antybiotykoterapii przebytej w dzieciństwie. Wówczas stosujemy żele o niskim stężeniu i w tym wypadku wybielanie może trwać nawet do 3 tygodni.

wybielanie zębów nakładkami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybielanie zębów w gabinecie PrevDent ®CrWR

PrevDent CrWR jest bezpiecznym systemem wybielającym, zgodnym z wymogami UE, do zastosowania w gabinecie stomatologicznym

Procedura PrevDent CrWR odróżnia się od innych produktów wybielających dostępnych w gabinetach stomatologicznych, włączeniem do niej nano-hydroksyapatytu. Szeroko zakrojone badania i literatura wskazują, że nano-hydroksyapatyt remineralizuje szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość. Zęby stają się jaśniejsze, bielsze i zdrowsze. System PrevDent CrWR przywraca ich naturalną biel! A pacjent podczas procesu wybielania i w czasie po nim, ma znacząco wyeliminowaną nadwrażliwość.

Więcej na temat stomatologii estetycznej możecie Państwo znaleźć tutaj.