Pytania i odpowiedzi IMPLANTY

Jakie są kwalifikacje lekarza, który przeprowadzi u mnie zabieg implantacji?

W klinice stomatologicznej Smile Makers na Wilanowie implantami zajmują się dr Paweł Cichosz oraz dr Beata Szwarc, którzy w ciągu kilkunastu lat praktyki implantologicznej z powodzeniem odbudowali kilka tysięcy zębów.  Oboje posiadają kilkunastoletnie doświadczenie kliniczne oraz liczne kursy zagraniczne.

 

Nie mam jednego zęba, którego nie widać. Czy warto wstawiać implant?

To zależy od miejsca braku. Z zasady nie odtwarza się usuniętych ósemek. Warto wiedzieć, że im więcej zębów w łuku zębowym, tym siły żucia są rozłożone na więcej zębów, a to powoduje, że nie są one przeciążone. Do takich przeciążeń nie są przystosowane zwłaszcza zęby przednie.

Czy istnieje ryzyko, że implant się połamie? Czy istnieje jakaś gwarancja na implanty?

Implant jest przynajmniej tak samo mocny jak naturalny ząb. Firma Astra Tech udziela dożywotniej gwarancji na implant pod warunkiem odbywania okresowych kontroli. Istnieje ryzyko, że implant może się złamać, jednak dzieje się to niesłychanie rzadko.

Jakie są przeciwwskazania do leczenia implantologicznego?

Bezwzględne przeciwwskazania są takie same jak do każdego zabiegu chirurgicznego czyli stan świeżo po zawale, ostra białaczka itp. Względne przeciwwskazania to  takie, które wymagają procedur odtwórczych(odbudowa zanikłej kości). Po odbudowie i uzyskaniu odpowiedniej objętości kości można wszczepiać implanty.

 

Czy implant jest lepszy niż własny ząb?

Każdy implant może być najwyżej tak dobry jak własny zdrowy ząb. Dlatego tak długo jak jest to sensowne powinno zachować się własne zęby.

Straciłem ząb, ile będzie trwało wstawienie nowego implantu?

To zależy. Czasami można implant wszczepić bezpośrednio po ekstrakcji (usunięciu zęba). W przypadku bardziej skomplikowanych ekstrakcji trzeba poczekać nawet 3  miesiące aż zębodół się zregeneruje. Implant wszczepiony bezpośrednio po ekstrakcji zęba, nazywany jest implantem natychmiastowym.

Jaka jest przewaga implantów nad pozostałymi metodami odbudowy braków zębów?

Implanty są najlepszym rozwiązaniem odbudowy braku zębów biorąc pod uwagę fakt, że stanowią najbardziej fizjologiczne rozwiązanie, najbardziej zbliżone do naturalnego.

– wszczepiając implanty nie angażujemy okolicznych zdrowych zębów, natomiast w przypadku kiedy uzupełniamy brakujące zęby mostami, zęby sąsiadujące muszą zostać odpowiednio przygotowane poprzez oszlifowanie często zdrowej struktury zęba. W sytuacji, gdy jeden z zębów wspierających most będzie uszkodzony, cała konstrukcja może ulec osłabieniu. Dzięki autonomicznej funkcjonalności implantów ich konstrukcja nie jest zależy od stanu zębów sąsiadujących.

– w porównaniu do protez ruchomych implanty przenoszą siły żucia w sposób fizjologiczny(czyli na kość, a nie dziąsło) dzięki czemu kość nie ulega zanikowi.

– pod względem funkcjonalnym implanty mogą być traktowane jak własne zęby. Protezy ruchome jak sama nazwa wskazuje mogą być niestabilne i niekomfortowe w użytkowaniu.

– Mosty i protezy ruchome w przeciwieństwie do implantów wymagają szczególnej higieny oraz stosowania specjalnych klejów, które zapewnią przyczepność. O implanty natomiast dbamy dokładnie tak samo jak o swoje własne zęby

 

Czy leczenie implantologiczne w klinice stomatologicznej Smile Makers w Warszawie jest bezpieczne?

Leczenie implantologiczne to jedna z bardziej bezpiecznych procedur stomatologicznych. Światowe badania pokazują tylko około 2% przypadków, kiedy implant nie ulega osseointegracji( czyli zrośnięciu z kością). Powtórna implantacja w tym miejscu zazwyczaj kończy się powodzeniem.

Jakie jest ryzyko kiedy wstawimy implant słabej jakości?

Ryzyko związane z wstawieniem implantu słabej jakości jest nieznacznie większe niż w kości o normalnej gęstości. Przy słabej jakości implantów ważną rolę odgrywa technika zabiegu, dzięki której można spowodować, że dodatkowe ryzyko będzie zminimalizowane. Oprócz jakości implantu powodzenie zabiegu uzależnione jest od ogólnego stanu uzębienia pacjenta np. czy w kości nie ma pozostałości po jakimś stanie zapalnym lub ropnym nie wyczyszczonym po ekstrakcji zęba.

Jakiej firmy implanty są stosowane w klinice stomatologicznej Smile Makers i dlaczego?

W klinice stomatologicznej Smile Makers stosujemy jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów implantologicznych na świecie tj. Astra Tech Implant System oraz Biomet 3i. Wybór systemów implantologicznych dyktowany był przede wszystkim bezpieczeństwem naszych Pacjentów, jakością materiałów oraz gwarancją wieloletniego użytkowania.

Biomet 3i i AstraTech

Ponad 20 lat doświadczenia, innowacyjne rozwiązania poparte setkami badań oraz najwyższe standardy sprawiły, że firmy Biomet 3i i AstraTech uznawane są za wiodące firmy w dziedzinie rehabilitacji jamy ustnej. AstraTech totrzeci największy producent systemów implantologicznych na świecie. Szeroki wybór implantów z serii OsseoSpeed™ kształtowanych fluorem umożliwia rekonstrukcję jamy ustnej również przy ograniczonej wysokości kości, a także zapewnia mocniejsze połączenie kości z implantem.

 

Więcej informacji na temat implantów marki Biomet 3i możecie Państwo znaleźć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=gHGTYfnDfyk

               Więcej na temat implantów marki Astra Tech możecie Państwo znaleźć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=dtVUpoPhauA

Klinika stomatologiczna Smile Makers jest autoryzowaną kliniką systemów implantologicznych Astra Tech oraz Biomet 3i. Oznacza to, że implanty, które wszczepiamy naszym Pacjentom mają międzynarodową gwarancję, a co za tym idzie każdy Pacjent ma gwarancję w każdym autoryzowanym gabinecie zarówno w kraju jak i za granicą.