Stomatologia dziecięca – pedodoncja

 

                                                                                                                                                           

Wizyta dziecka u stomatostomatologia dziecięcaloga jest dużym przeżyciem zarówno dla niego samego, jak i dla rodziców. W naszej klinice otaczamy najmłodszych szczególną opieką. Poprzez edukację, przyjazną atmosferę oraz wzbudzanie ciekawości, minimalizujemy lęki i obawy związane z wizytą i pierwszymi zabiegami stomatologicznymi.

 

 

W trosce o komfort naszych najmłodszych pacjentów leczenie zębów może odbywać sie przy użyciu piaskarki abrazyjnej, która jest bezbolesną i dużo mniej inwazyjną alternatywą dla tradycyjnego opracowywania ubytków. Metoda ta najczęściej nie wymaga podawania znieczulania. Leczenie piaskarką abrazyjną odbywa się bez wiercenia i hałasu, dzięki czemu minimalizujemy stres dziecka.

pedodoncja

Urządzenie to wykorzystujemy również podczas zabiegów profilaktycznych np. lakowania zębów.

W Smile Makers wykonujemy:

-leczenie zębów mlecznych,

-profilaktykę i higienę jamy ustnej,

-leczymy wady zgryzu,

-prowadzimy instruktaż szczotkowania i higieny zębów.

Warto pamiętać o tym, że pierwsza wizyta dziecka u stomatologa powinna się odbyć między 6 a 12 miesiącem życia, kiedy pojawią się pierwsze mleczaki. Podczas spotkania dentysta sprawdza proces ząbkowania oraz ogólny rozwój twarzoczaszki. Wizyta u stomatologa ma również charakter adaptacyjny oraz edukacyjny. Dziecko poznaje podstawy dbania o higienę jamy ustnej oraz oswaja się z procedurą kontroli stomatologicznej.